Aicinām uz koncertu

2017. gada 11. oktobrī pulksten 18.30 koncertzālē “Ave Sol” Citadeles ielā 7 notiks koncerts “Gribi dziedāt – mīli! Gribi mīlēt – dziedi!”. Tajā piedalīsies Rīgas Kamerkoris un Rīgas Skolēnu pils Meiteņu koris “Rīga” abu koru mākslinieciskā vadītāja – Gunta Malēvica.

Diriģentes – Gunta Malēvica un Rita Birzule, vokālā pedagoģe – Aija Smiltēna, koncertmeistare – Helēna Kundrāta. Solisti – Santa Šillere un Dāvis Markovskis. Vakaru vadīs aktieris Gundars Grasbergs.
Šī gada Eiropas Koru olimpiādē Meiteņu koris “Rīga” ieguva divus nozīmīgus apbalvojumus – divus zelta diplomus un vienu zelta medaļu. Rīgas Kamerkoris olimpiādē savukārt ieguva sudraba diplomu gospeļu un spiričuelu kategorijā.
Nesen meiteņu koris “Rīga” atgriezās no Vācijas, kur ar lieliem panākumiem uzstājās koncertos Koblencā, Volfenbitelē, u.c., un kopā ar ievērojamiem koriem no Vācijas, Šveices, Rumānijas, Baltkrievijas piedalījās Starptautiskajā koru festivālā EUROTREFF Volfenbitelē, noslēguma koncertā dziedot vairāk nekā 1000 klausītājiem.
Kā jau liecina 11. oktobra koncerta nosaukums “Gribi dziedāt – mīli! Gribi mīlēt – dziedi!”, vakara tematika ir saistīta ar mīlestību un dziedāšanu un to savstarpējo saistību.
Koncerts “Ave sol” zālē ir veltījums gaidāmajai Latvijas simtgadei un Meiteņu kora “Rīga” 35 gadu jubilejai, un tā būs iespēja dzirdēt labu mūziku lielisku koru atskaņojumā.
Kā jau liecina koncerta nosaukums “Gribi dziedāt – mīli! Gribi mīlēt – dziedi!”, vakara tematika ir saistīta ar mīlestību un dziedāšanu un to savstarpējo saistību. Meiteņu koris “Rīga” dziedās Selgas Mences un Riharda Dubras skaņdarbus, kā arī latviešu un ukraiņu tautasdziesmas Ilzes Sprances, Romualda Jermaka un Mikolas Ščedrika apdarē, bet Rīgas Kamerkoris – dziesmas no Dziesmu svētku simtgades repertuāra; “Es meitiņa kā rozīte”, ‘Es pārsviedu zelta zirni” un “Jumis”.

Koncerta programmā ir arī spiričueli un trīs popdziesmas nīderlandiešu komponistes un diriģentes Merelas Martenas aranžējumā, kuras tikko izpelnījās ļoti lielu publikas, īpaši jaunatnes, atsaucību koncertos Vācijā.
Biļetes cena – 1,50 EUR, un tās varēs nopirkt pirms koncerta.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *