B. Britena opera bērniem “Noasa šķirsts”

13.04.2024 un 10.05.2024 Rīgas Latviešu biedrības namā tiks uzvesta atraktīvā Bendžamina Britena opera bērniem “Noasa šķirsts”.

Kad dzīvnieki, putni un cilvēki ir pasargāti – Noasa plūdu stāsts atgādina šodien par IESPĒJAMU cilvēka un dabas pasaules harmoniju košās varavīksnes krāsās.
Bērniem un jauniešiem saprotamā un gleznainā valodā ar teicamu humora izjūtu skan sprigani dzīvīgā komponista Bendžamina Britena mūzika, kas ar spilgtu vizuālo dramaturģiju, horeogrāfiju un režiju, un mums izstāsta seno Bībeles leģendu.
Artūra Švarcbaha diriģenta zižļa vadīts bērnu orķestris, koris un solisti vienradža kuģī ved mūs ceļā brīnuma piepildījumam.

Šī ir izrāde, kurā bērni darbosies ne tikai uz skatuves, bet arī orķestrī un skatītāju zālē. Ar saliedētību, pieņemšanu, kopīgu mērķi darīsim pasauli labāku!

Režisore: Dace Micāne – Zālīte

Horeogrāfe: Inga Raudinga

Scenogrāfija: YESWECAN, Rīgas 6.vidusskolas skolēni un skolotāji.

Video: Viesturs Graždanovičs.

Producente: Irīna Švarcbaha.

Mākslinieciskais vadītājs: Artūrs Švarcbahs.

Izrādē piedalās: Noas – Emīls Gilučs, Noasa sieva – Kitija Mināte, Noasa dēli un dēlu sievas – Rīgas 6.vidusskolas skolēni, Tenkas – Rīgas Skolēnu pils meiteņu kora “Rīga” dalībnieces, zvēri – Rīgas 6.vidusskolas skolēni un Rīgas 6.vidusskolas simfoniskais orķestris.


Jaunā diriģenta vadībā solisti, koris un orķestris vienojās kopīgā gleznā, kurā mazākajiem mākslas baudītājiem (un ne tikai) piesaistošā ietērpā tika attēloti senie Bībeles motīvi.

Ieva Marta Goba